Úvod
Letecká technika
Pozemní technika
Auto - Moto
Vojenské objekty
Muzea
Odkazy
Ke stažení
Kontakt
Kniha návštěv

Brigadyr
Internet

Návod na stahování videí z www.youtube.com

a dalších (http://video.google.com, http://www.stream.cz, ...)

PRINCIP

         Nejdříve se vlastní video stáhne ze stránky a to ve formátu nějaký_název.flv, přípona .flv je přípona pro flashové video, poté je možné tento soubor přehrát jako klasický video soubor za použití jakéhokoliv přehrávače který zvládne flashové video (například výborný zdarma dostupný a bez reklam VLC player) nebo toto flashové video překonvertovat do jiného formátu. 

         Pro stažení videa i jeho přehrání lze použít více možností, zde je uvedena jedna z variant. Předpokladem jsou nainstalované kodeky pro přehrávání videa(pro Linux - dle distribuce, pro Windows - například Codec pack all in 1) a nainstalovaný moderní a bezpečný webový prohlížeč Mozilla Firefox,(nebo neinstalovaný - poze se rozbalí, neinstaluje se, možnost spuštění i bez práv administrátora, z flash disku, atd. Portable Mozilla Firefox )

POSTUP

1.  

    Spustíme webový prohlížeč Mozilla Firefox a přejdeme na stránku:

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/3006 

2.  

    Na této stránce jednoduše doinstalujeme do webového prohlížeče Mozilla Firefox rozšiřující modul pro stahování flashových videí Video DownloadHelper a to pouze několika kliknutími, začneme kliknutím na zelený obdelník s nápisem Nainstalovat doplněk (případně Install now) který se nachází přibližně v polovině stránky dolní části stránky a poté pokračujeme jako na těchto obrázcích:

instalace doplnku     potvrzeni instalace

3.  

    Po nainstalování doplňku nás webový prohlížeč Mozilla Firefox vyzve aby jsme ho restartovali, buď přes nabízené tlačítko nebo standartně křížkem zavřít okno (případně více spuštěných oken) Firefoxu (ne celý počítač) a poté ho znovu poklepáním na zástupce spustit. Správné nainstalování doplňku signalizuje objevení se 3 spojených malých kuliček na horní liště Firefoxu což můžeme zkontrolovat také v Nástroje - Správce doplňků, vis obrázky dole:

koulicky downloadhelper     spravce doplnku ve FF     existence doplnku 

4.  

    Nyní můžeme již stáhnout vybrané video například z youtube.com. Ve Firefoxu otevřeme stránku s požadovaným videem, počkáme až se nám načte a zkontrolujeme že se 3 malé spojené kuličky zbarvily a začali protáčet (což indikuje možnost stažení videa). Poté klikneme na pravý okraj (opravdu až na okraj) tlačítka barevných kuliček, rozbalí se seznam, vybereme video a na to klikneme levým tlačítkem. Přes klasický dialog ke stažení uložíme video ve formátu název.flv do počítače (důležitá je ta přípona .flv).

stazeni

5.  

    Poté, co se video stáhne do vámi vybrané složky (pravděpodobně na plochu), lze jej již přehrát pomocí jakéhokoliv přehrávače flv videí nebo pomocí univerzálního VLC playeru. Pokud chceme toto video přehrát běžnou sadou videokodeků pro Windows (v Linuxu je již obsažen v základním balíčku kodeků), je nutné ho převést na jiný formát. Pro tento účel využijeme také zdarma dostupný nástroj SUPER - odkaz na stažení po kliknutí na zvýrazněné SUPER. Tento program stáhneme a nainstalujeme standartním způsobem a po jeho spuštění nastavíme parametry například dle níže uvedeného obrázku. Poté do programu vložíme stažené video - soubor nejaky_nazev.flv a to pouhým přetažením (na soubor klikneme levým tlačítkem myši a stále ho držíme stisklé, přetáhneme soubor a na určeném místě pustíme levé tlačítko myši) do spodní části okna programu SUPER kde je volné místo (dle obrázku). Pak jíž stačí jen kliknout na ENCODE NOW a počkat až se soubor překonvertuje do jiného formátu. Po úspěšném převedení bude v dané složce další soubor ale s příponou například .avi kterou lze již běžně spustit.

super _nastaveni

super_potvrzeni